DJTV

DJTV
No Comments

Techno’nun ikonik ismi Dave Clarke’dan, 14 yıl aradan sonra yeni albüm ‘The Desecration of Desire’

 

Techno ve Elektronik müzik simgesi Dave Clarke,14 yıllık aradan sonra üçüncü uzun metrajlı albümü The Desecration of Desire‘ı yayınladı.

 

Techno müzikteki uzun süredir öncülüğünü sürdüren, stüdyo becerilerini ve müzikal vizyonu ile dans plakasının ötesine geçen 10 becerilerini yeni albümünde bir kez daha en iyi şekilde sergileyen Clarke, 10 parça boyunca bir kez elektronik müzik severleri selamlıyor. Ancak albümün içeriği ilginç şekilde çok az techno içeriyor. 

 

 

Albümün ilk Single’ı Charcoal Eyes (Glass Tears) için Mark Lanegan ile birlikte stüdyoya giren Clarke, albümün yüksek enerjisi ve gücünü bize ispatlıyor. Dave Clarke’ın tamamen müzikal vizyonunu temsil eden yeni albüm için başarılı dj, bu albümde özgür olduğunu, bir çok müzik tarını dinlediğini ve bu yüzden ona ilham veren bir çok insanın perspektifleri albümü renklendirmeye karar verdiğini açıklıyor.

 

Bi isimler arasında, LOUISAHHH, Mark Lanegan, Mt. Sims, Anika, Gazelle Twin ve Keith Tenniswood bulunuyor. Başlangıçtan bitişe kadar otobiyografik ve tutarlı bir albüm olduğunu söyleyen Dave Clarke, hayranları için değişik ve orjinal bir şeyler ürettiğini de eklemiş. 

 

Tracklist ; 

01 – Exquisite
02 – Is Vic There? (feat. LOUISAHHH)
03 – Frisson (feat. Mt. Sims)
04 – Plasmatic
05 – Dot Forty One (Mute)
06 – Charcoal Eyes (Glass Tears) (feat. Mark Lanegan)
07 – Monochrome Sun (feat. Mark Lanegan)
08 – Cover Up My Eyes (feat. Gazelle Twin)
09 – I’m Not Afraid (feat. Anika)
10 – Death Of Pythagoras

 

About the author:
Has 376 Articles

LEAVE YOUR COMMENT

RELATED ARTICLES

Back to Top