DJTV

DJTV
No Comments

Jon Gaiser, Minus etiketli yeni albümü “III” ile geri döndü !

 

Techno efsanesi Richie Hawtin‘in Label’ı Minus”un uzun soluklu ismi Jon Gaiser, 4. stüdyo albümü III ile geri döndü.

 

7 Nisan’da piyasaya çıkan ve 9 parçadan oluşan full albümün ilk duyurulan parçası ise perküsyon altyapısı ile duyacağımız ve Dubfire’ında exclusive olarak remixledeği On The Way oldu.  

 

Kariyeri boyunca, teknoloji ve duygusal temalı görsel şovlara eş zamanlı olarak yer veren başarılı DJ & Prodüktör, hem analog hem de dijital kayıt tekniklerini bir araya getiren soyut müziği ile serebral, sinematik, taze ve fiziksel bütünlüğü sayesinde müzik severler ile bir arada olmayı başardı.

 

2014 yılında çıkardığı “False Light“tan bu yana Jon, canlı setlerinde test etmek için sürekli yeni materyaller üretirken, dünya genelindeki şovlarını sürdürmeye devam etti. Techno vizyonuna sürekli sadık kalırken, her zaman gelişen bu eğitimli perküsyon uzmanlığını ve vasıflı baterist özelliğini son opusuyla bir kez daha gösteriyor.

 

İlk tınılarını Mart ayında funky track On The Way ile duyduğumuz albüm, Gaiser’in moda synthleri ile bizi buluşturacak. SCI + TEC patronu ve techno megastar Dubfire’dan, tipik büyük bir remix paketi de 2017’in en önemli sürümlerinden biri oalrak bu albümü takip edecek.

 

 

Albüme gelince, giriş ‘Wirelife’ ile başlıyor, Rolling beats synthler sizi hemen bilim kurgu efektleri ile birlikte sararak yer alıyor.

‘Stringtest’ ve ‘Facefall’, saf minimal funk esintiler ve ince efektler ile sizi birinci bölümde kesintisiz olarak yakalıyor. Bir sonraki bölümde, Doorway başlığı altındaki daha koyu, sert vuruş ritimler ile devam ederken, norm dışı tarzı ile Rubdown, sıradışı vokali ve dalgalı house stili ile ardından Out Too geliyor.

 

Parçaların son üçlüsü, ‘How That That’ ile karışık davullarla bir araya gelirken, For Balance’ ve “On The Way”in eğlenceli geniş ekran vokallerinin renkli melodileri ile bu büyüleyici hikaye tamamlıyor.  III  Albümü deyim yerindeyse Techno severlere tam bir müzik şöleni yaşatacak. Unutmadan ekleyelim, Jon Gaiser uzun süredir, görsel şovlarında bizimde sevdiğimiz dostlarımızdan olan dijital sanatın önemli isimlerinden olan Ahmet Said Kaplan’a teslim ediyor.

 

Aşağıda izleyeceğiniz albümün teaserını yine bu değerli isim hazırladı.

 

Buradaki tüm parçalar bir müzik deneyimine eklendiğinde, sizi her zaman olduğu gibi yeni ve heyecan verici bir yolculuğa çıkaran akıcı, ustalıkla programlanmış bir albüm ortaya çıkıyor. Albüm için Rcihie Hawtin ile birlikte röportaj yapan Gaiser’i yine aşağıda izlemeyebilirsiniz.

 

TRACKLIST

Wirelife
Stringtest
Facefall
Doorway
Rubdown
Out Too
How’s That
For Balance
On The Way

About the author:
Has 2322 Articles

LEAVE YOUR COMMENT

RELATED ARTICLES

Back to Top