DJTV

DJTV
No Comments

Genç DJ & Prodüktör HEREN ile konuştuk .

 

HEREN projesi nasıl başladı, biraz hikayesinden bahseder misin ?

Her şey 6 yıl önce Amsterdam’da başladı, sadece değişiklik için taşınmıştım ve oradaki müzik kültüründen çok etkilendim. Bir kaç yıl orada müzik üzerine çalıştıktan sonra kendi ürettiklerim ve orada ürettiklerimi birleştirdim ve mükemmel bir zamanlama ile ortaya çıkardım. Yılın sonunda tekrar Barcelona’ya geri döndüm ve HEREN projesine başladım. (bu arada Hollandalı Beyefendi demektir )

 

Kendi tarzını nasıl tanımlarsın, bu süreç içerisinde nasıl belirledin ?

Filmden şehre, doğanın her yerine, her türden müziğe ilham veren her şey. Caz, klasik, elektro, pop ve elbette dans, yalnızca birkaç isim. Bu nedenle benim stilimi bunlar ile birlikte anabiliriz. Ürettiğim müzik ruh halime ya da zihnimin durumuna ve müzik dinlemekten alacağım fikirlere bağlı olduğu için çok yönlüdür. Pop ile elektronik müzik arasında kalıyorum.

 

2017 yılı nasıl başladı ve senin için nasıl geçiyor ?

Dürüst olmak gerekirse 2016’yi bile hala yeni yaşıyorum. ‘Here & Now‘ şarkımın başarısı ve popüler TV şovu ‘Tu Si Que Si‘ için yapılan seçim benim için hayatımın işiydi.  Desigual pazarlama kampanyasında, başka bir parçaya dönüştürdüğüm de harika anlar yaşadım oldukça başarılı bir reklam oldu. Bu yıl, Goya Ödülleri’nde ‘Kiki, Love To Love‘da ‘En İyi Orijinal Şarkı’ seçildi bunun için çok mutluyum bu yüzden, şimdiye kadar çok güzel bir yıl geçti.

 

 

Here & Now oldukça başarılı ve parçayı seviyoruz, yeni planların var mı bizleri neler bekliyor ?

Bu yıl için çok planım var. Öncelikle, daha önce de belirttiğim gibi, geçen yıl Desigual’da yer aldım ve sonra ‘One Life‘ albümünün piyasaya sürülmesi, ve elbette, çok daha deneysel ve engelsiz müzikler yaratarak kendi kişisel sesime daha fazla odaklanan yeni projem ‘Anj‘in yeni lansmanını yapacağım. Bununla beraber bir çok remix ve işbirlikleri var ancak şimdilik gizli tutuyorum.

 

Prodüksiyon yaparken hangi teknoloileri kullanıyorsun, teknolojik gelişmeler hakkındaki fikirlerin nedir ?

Hem analog ekipman hem de dijital yazılımı kullanıyorum. Zor bir soru, çünkü hepsi yapımcının kendi kişisel tercihi. Ancak, her şeyin teknoloji ile daha dijital olacağını tahmin ediyorum, dokunmatik ekranlar ve hatta sese duyarlı yazılımlar çıkacak diye düşünüyorum.

 

Hayalini kurduğum rüya projen var mı ?

M83 ve Daft Pnuk ile çalışmak.

 

 

Senin için Rol Model olan isim var mı ?

Evet, Thomas Bangalter and Guy Manuel A.K.A. Daft Punk.

 

Normal bir günü nasıl geçiyor ?

Uyanmak. Spor salonuna gitmek. Ve sonra tekrar stüdyo. Ve tekrar aynı şekilde devam ediyor. Müziği çok sevmeseydim her halde çok sıkıcı olurdu bunlar hahaha .

 

Diğer yeni prodüktörlerin promolarını dinliyor musun ?

Tabii, elimden geldiğince, ancak hepsini dinlemek mümkün değil. Gerçekten harika genç üreticiler var ve müziklerini dinlemekten mutluluk duyuyorum.

 

Elektronik müziğin alt ölçeklerinde, özellikle underground ya da edm stillerinde belirgin bir artış var. Müziğin bugünkü durumunu nasıl görüyorsun?

Sahne her geçen gün değişiyor, üreticiler gençleşiyor, ancak bazen yapılan müzik için yeterince değerli olmadığı ve tamamen parayla üretildiği ve kişisel yaratıcılığı olmadığı hissediliyor bence.

 

Kendini 3 kelime ile tarif etseydin hangileri olurdu ?

Tutarlı, spiritüel ve mutlu.

 

Tagged with: , ,
About the author:
Has 2322 Articles

LEAVE YOUR COMMENT

RELATED ARTICLES

Back to Top