DJTV

DJTV
No Comments

EDC, Sónar ve Tinderbox. Haziran ayının öne çıkan 3 Müzik Festival’i

 

2017’nin yaz sezonu nihayet başladı. Elektronik müzik tutkunlarının aylar öncesinden hazırlandıkları sezon, dopdolu ve rengarenk müzik festivalleri ile renkleniyor.

 

Son 2 yıldır özellikle Underground ve popüler müziğin aynı ortamda yer bulduğu müzik festivallerinde artık bir sahnede Techno dinlerken diğer sahnede Big Room yada Trap dinleyebiliyoruz. Bunların haricinde elbette farklı Showcase ve Label‘larında sahne konseptlerini bu festivallerde izleme şansı ve keyfini de buluyoruz.

 

İşte bu geniş yelpazelerde sunulan festivaller ile yeni bir sezon coşkusu içinde bizde bu ayın öne çıkan 3 müzik festivalini kısaca özetledik.

 

Electric Daisy Carnaval ( EDC ) Las Vegas

Her ne kadar bize uzak görünse de en köklü festivaller arasında yer alan EDC, her elektronik müzik tutkunun yakından takip ettiği en önemli festivaller arasında. 

12 ve 19 Haziran tarihlerinde 1 Hafta boyunca EDC Week kapsamında 3 günde , 8 sahne ve 200’den fazla Artist’in sahne alacağı festival, bu yıl 16 ve 18 Haziran tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek. Büyülü ana sahnesi kineticFIELD festivalin amiral gemisi konumunda.

 

3 Boyutlu LED’ler ile süslenmiş büyüleyici yapı ve dekorları, interaktif sanat materyalleri ve doğa ile teknolojinin birleşimi, festivalin müzik tutkunlarına sunduğu görsel şovların en önemlilerinden. Peki bu yıl festivalin öne çıkan isimleri kimler ? Cuma günü Armin van Buuren, Hardwell, Major Lazer, Martin Garix ve Zedd öne çıkarken, Cumartesi günü ise, Above & Beyond, Alan Walker, Alison Wonderland, Jamie Jones, John Digweed, Kygo, Oliver Heldens ve Tiesto‘yu görüyoruz.

 

Pazar günü, Alison Wonderland Diplo ile B2B yaparken, Axwell & /\ Ingrosso, Flux Pavilion, Joseph Capriati, Marshmello, Showtek ve Yellow Claw gibi isimler öne çıkıyor. Elbette bir çok isim var, biz sadece bir kaçını alfabetik olarak sıraladık. Tam bir şehir dkousunda kurulan festivalde, yüksek hızda ücretsiz wi-fi ve şarj üniteleri, ATM, dinlenme alanı ve bir çok imkan düşünülmüş.

 

 

Sónar Festival Barcelona

İspanya’nıın Kuzey doğusunda yer alan Barcelona’da, Müzik, yaratıcılık ve teknoloji buluşmasının küresel kutlaması haline dönüşen Sonar, artık sadece bir festival değil kültür odaklarının bir araya geldiği olağanüstü bir etkinlik. 

 

Merkezi Barcelona çıkışlı olan Sonar,  Buenos Aires, Bogotá, Reykjavik, Hong Kong ve geçtiğimiz yıl İstanbul‘u da duraklarına ekleyerek bu yıl 14, 15 ve 16 Haziran tarihleri arasında kendi evi olan Barcelona’da zirve yapacak. Her yıl büyüyerek güçlenen festival bu yıl yine 300’den fazla etkinliği kendi bünyesinde müzik severlere sunuyor.

 

12 ve 18 Haziran tarihleri arasında Sonar Week kapsamındaki Festival, bu yılki müzik şovlarını 9 farklı sahnede sunacak Sonar’ın bir diğer etkinliği olan Sonar +D ise , müzik severlerin yanı sıra 60 ülke ve 2100 şirketten, 5000‘in üzerinde akrediteli profesyoneli de ağırlıyor. 

 

Bu yıl müzik tutkunlarının izleyecekleri isimler arasında, 4 saatlik özel seti ile Björk, Adalet, Black Madonna, Soulwax, Nicolas Jaar, Nina Kraviz, DJ Shadow, Moderat, Eric Prydz, De La Soul, Anderson, gibi isimlerin haricinde, tüm tadları yakalayabileceğiniz eşsiz bir line-up yer alıyor. 

 

Unutmadan Sonar 2018 yılında yine İstanbul’da olacak.

 

 

Tinderbox Danimarka.

Barcelona’dan Kuzey Avrupa’ya Danimarka’ya uzanıyoruz.  22 ve 24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan kent festivali Tinderbox, bu yıl 40.000  müzik tutkunun ziyareti için hazırlanıyor.

 

EDM, Pop, Dance ve Alternatif isimleri bulabileceğiniz festival, line-up ında sunduğu çeşitlilik ile dikkat çekiyor. Festival’de ayrıca yine çeşitli özel lezetlere de yer veriliyor. Bunlar arasında Sushi, özel burgerler, sandviçler ve tatlılar dikkat çekiyor. Avrupa Festival ödüllerinde 2016 yılının en iyi büyük festival ödülünü alması da festivali öne çıkarıyor.

 

Fesitval’in line-up ına bakarsak, Perşembe günü, Die Antwoord, Dirty South, Gogol Bordello, Kant, Kaskade, MO, The Killers, Tove Lo, ve Tujamo sahne alıyor. Cuma günü Afrojack, Jonas Blue, Kings Of Leon, Lemaitre, Martin Solveig, Nora En Pure gibi isimler var. Cumartesi ise, Felix Jaehn, Lukas Graham, Martin Garrix, Pet Shop Boys, Throttle, Travis Scott ve Ummet Ozcan sahne alıyor. 

 

About the author:
Has 198 Articles

LEAVE YOUR COMMENT

RELATED ARTICLES

Back to Top