DJTV

DJTV
No Comments

AKAI’nin MPK MINI MKII Keyboard’u her yerde yanınızda.

 

AKAI‘nin yeni dönem tanıttığı ürün yekpazesi arasında her yerde elinizin altında bulunacak mobil sevimli bir Keyboard kontrolörü var. İşte MPK MINI MK2.

 

Yeni MPK Mini, AKAI’nin DJ, Prodüktör ve müzisyenler için ürettiği mobil olarak her yerde kullanabileceği ultra kompakt keyboard kontrolörü. Ürün sanal enstrümanlar, effect pluginler ile yeni kayıtlar için çok hafif ve kullanım kolaylığı sağlayan yeni nesil bir cihaz olarak karşınıza geliyor.

 

MPK Mini, 25 adet hıza duyarlı hassas aksiyon tuşu, Dinamik ve Pitch modülasyon ve manipülasyon için 4 yollu thumbstick i, arka ışık hızına duyarlı MPC tarzı 8 adet pad i, atanabilir 8 adet Q-Link tuşu ve buna ek olarak geliştirilmiş 2 bankası ile bu pad sayısını 16 adete kadar çıkarabiliyor.

Yaratıcı fikirleriniz için ise, yukarı ve aşağı dekoante edilmiş oktav düğmeleri, klavyeyi tam melodik aralığa yükseltirken ve etkileyici performans ve kayıt için bir sürdürme pedalı girişi de bulunduruyor.  Ayarlanabilir çözünürlük aralığı ve modları olan anakart arpeggiator ise karmaşık melodileri aynı çizgide buluşturmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca MPC not tekrarlama, kullanıcılar için MPC’nin iş istasyonlarına tam erişim sağlıyor.

 

Tak çalıştır bağlantı özelliği, USB-MIDI özelliklerini desteklerken, Mac yada PC’nize bağladığınızda USB’den güç alımınıda sağlıyor. 4 Adet bellek bankası ürünü hızlı bir şekilde kurmak için donanım ve yazılım ön ayarlarını saklamanızı sağlıyor. 

 

MPK Mini kolay kurulumu ile beraber hemen müzik üretmeniz için, profesyonel yazılımı ve sanal enstrümanlar ile birlikte geliyor. Yüksek çözünürlüklü retro synth seslerinden oluşan modern Hybrid 3 bunlardan bir tanesi.  MPK’nın MIDI editor yazılımıyla cihazın özelliklerini inceleyerek tam bir performans almanı mümkün. 

 

Cihaz neredeyse 1 kilodan daha hafif ve fiyatı ise 99 $.  Bu kadar küçük olmasına rağmen mobil kullanım için oldukça başarıl bir cihaz üreten AKAI, geçmişten gelen başarısı ve prodüksiyon konusundaki ürünleriyle beğeni kazanıyor.

 

About the author:
Has 2322 Articles

LEAVE YOUR COMMENT

RELATED ARTICLES

Back to Top